Zyrtarët e Komunës së Vushtrris vishen me para të qytetarëve

Autori:Zekirja Shabani

Zyrtarët e shëbimeve publikë në Komunë e Vushtrris nuk shpenzojnë para nga gjepi i tyre për të blerë garderobë. Me para të taksapaguesve, nga buxheti i shtetit, ata kanë blerë rroba elegante në vlerë 1,368 euro, transmeton Gazeta Fjala.

Në tenderin e shpallur për këtë blerje, specifikohet “furnizimi me rroba elegante për personelin e drejtorisë për shërbime publike, konform kërkesave teknike si në Specifikimin Teknik”.

Tenderin e ka fituar butiku “Bosser”,  në Prishtinë me 1 qershor, ndërsa kontrata për furnizim do ttë nënshkruhet me 11 qershor./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zyrtaret-e-komunes-se-vushtrris-vishen-me-para-te-qytetareve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala