Zyrtare: Nënshkruhet MSA

Autori:Avdyl Pajaziti

Kosova dhe BE kanë nënshkruar Marrëveshjen e Stabilizimin duke i vendosur për herë marrëdhëniet kontraktuale. Marrëveshja është nënshkruar nga Kryeministri Mustafa, Përfaqësuesja e Lartë e BE’së Federica Mogherini, Ministri i Integrimeve Bekim Collaku dhe Komisioneri për Zgjerim i BE’së Johannes Hahn.

Për nënshkrimin e MSA’së ka njoftuar Ministri i Integrimeve Europiane, Bekim Collaku, i cili është edhe njëri nga nënshkruesit e marrëveshjes, përmes një postimi në Twitter.

Çollaku, nënshkrimin e kësaj marrëveshjeje e ka quajtur moment historik.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zyrtare-nenshkruhet-msa/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala