Zyrtare: Atletika pranohet ndërkombëtarisht

Autori:Avdyl Pajaziti

Federata Atletike e Kosovës (FAK) është pranuar në Federatën Evropiane të Atletikës, në Konventën që është duke u mbajtur në Lozanë të Zvicrës.

Lajmin e ka konfirmuar Federata Atletike e Kosovës, e cila u bë Federata e 51-të në Federatën Evropiane.

Federata Atletike e Kosovës është themeluar me 21 shtator në vitin 1991. Prej asaj kohe e deri më sot gjenerata të tëra atletësh, trajnerësh e punëtorë sportiv kanë dhënë kontributin e tyre të çmuar për avancimin dhe zhvillimin e këtij sporti dhe atletika e Kosovës është shumë mirënjohëse dhe pranimi në IAAF dhe në EAA është pjesë edhe meritë e tyre.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zyrtare-atletika-pranohet-nderkombetarisht/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala