Zyrtare: 4 të vdekur 1 i humbur, 46 të lënduar në Tetovë

Autori:Avdyl Pajaziti

Si pasojë e vërshimeve në Tetovë deri më tani zyrtarisht kanë humbur jetën 4 persona dhe një rezulton i humbur.

Drejtori i Spitalit Klinik të Tetovës Florin Besimi për TetovaSot thotë se në Spitalin e Tetovës janë sjellur 16 persona që kanë kërkuar ndihmë si dhe 30 persona kanë kërkuar ndihmë në Shipkovicë ky është bilanci deri më tani.

Ndryshe Komuna e Tetovës dhe Qeveria e Maqedonisë sot do të mbajnë mbledhje urgjente si pasojë e vërshimeve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zyrtare-4-te-vdekur-1-i-humbur-46-te-lenduar-ne-tetove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala