Zyra e BE-së: Kosova bëri hap të rëndësishëm drejt BE-së

Autori:Avdyl Pajaziti

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka përshëndetur ratifikimin e MSA-në Kuvendin e Kosovës.

Përmes një statusi në Twitter, kjo zyrë thotë se ky është hap i madh i Kosovës drejt BE-së.

“Zyra e BE-së dhe përfaqësuesi special e mirëpresin ratifikimin e MSA-së në mes të Kosovës dhe BE-së si një hap të rëndësishëm përpara në rrugën evropian për Kosovën”, thuhet në urim.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zyra-e-be-se-kosova-beri-hap-te-rendesishem-drejt-be-se/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala