Zvicra mbështetë shëndetësisë kosovare

Autori:Zekirja Shabani

Ministria e Shëndetësisë do të nënshkruajë sot Marrëveshje bashkëpunimi me Agjencinë Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim (SDC) lidhur me mbështetjen e Projektit Kujdesi shëndetësor i përballueshëm dhe cilësor për Kosovën, njoftoi MSh.

Kjo marrëveshje mbështet projektin i cili mundëson që ofruesit e kujdesit primar shëndetësor të jenë të trajnuar dhe të pajisur të kryejnë shërbime cilësore në fushat klinike prioritare, përmes mbështetjes së programeve të në faza të ndryshme përmes grantit në vlerë prej 7 milionë frangave zvicerane për periudhën dhjetor 2015- nëntor 2019.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zvicra-mbeshtete-shendetesise-kosovare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala