Zvicra është vendi me ekologjike në bote,me një popullsi prej 8 milionë banorësh, ka një shëndet të mirë mjedisor, me një cilësi të mirë të ajrit dhe ujit. Me 80% të mbeturinave urbane të ricikluara, qytetarët zviceranë janë kampionët e riciklimit.

Autori:Avdyl Pajaziti

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zvicra-eshte-vendi-me-ekologjike-ne-boteme-nje-popullsi-prej-8-milione-banoresh-ka-nje-shendet-te-mire-mjedisor-me-nje-cilesi-te-mire-te-ajrit-dhe-ujit-me-80-te-mbeturinave-urbane-te-ricikluara-q/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala