Zjarr në Mirosalë (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Qytetarë të pa kujdesëshëm kanë shkaktuar një zjarr që ka kapluar drunjët afër shtëpive në fshatin Mirosalë të komunës së Ferizajt.

Banorët dhe njësitë e zjarrëfiksve të kësaj komune kanë dal në veendin e ngjarjes dhe zjarri është lokalizuar.

Institucionet apelojnë tek qytetarët që të kenë kujdesë dhe të mos ndezin zjarre në këtë kohë kur temperaturat janë shumë të larta.

mirosal 5 mirosal 4 mirosal 3 mirosal 2 mirosal 1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zjarr-ne-mirosale-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala