Zjarr në fshatin Dobërdelan

Autori:Avdyl Pajaziti

Zjarri i cili ka filluar para disa orësh në malet në drejtimin Dobërdelan – Pagarushë, ende nuk është fikur nga zjarrfikësit e Suharekës.

Vija e zjarrit që ka përfshirë malet është mbi 2 kilometra

Portali Theranda Post ka kontaktuar Njësinë e Zjarrfikësve në Suharekë, të cilët kanë thënë se nuk i kanë kapacitetet e mjaftueshme, ta fikin zjarrin ngase numri i tyre është i vogël në raport me përhapjen e zjarrit e këtij zjarri.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zjarr-ne-fshatin-doberdelan/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala