Zjarr i madh në Budakovë të Therandës

Autori:Zekirja Shabani

Fshati Budakovë i Therandës është në gjendje të jashtëzakonshme pasi një zjarr i madh ka kapluar atë.

Vija e zjarrit mund të shihet se është e madhe. Banorët kanë arritur, por që është e pamundur të afrohet për ndihmë ngaqë është zjarr i madh. Zjarri sipas një banori që gjendet aty, ka kapluar edhe stanin e një banori të zonës, raporton TherandaPost.

Sipas banorit, zjarrfikësit janë në disavantazh me zjarrin e madh. Uji është i pakët në atë zonë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zjarr-i-madh-ne-budakove-te-therandes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala