Zjarr i fuqishëm në Rusi, 23 të vdekur

Autori:Avdyl Pajaziti

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë një zonë pyjorë në Rusi duke shkaktuar vdekjen e 23 personave. Pas raportimit të zjarrit u ngrit një komision për hetimin e shkaqeve ku zëdhënsi i medias të komisionit Vladimir Markin deklaroi se nga zjarri humbën jetën 23 persona dhe mbi 1 Mijë shtëpi u dëmtuan rëndë.

Gjithashtu 10 të tjerë janë në gjendje të rëndë për jetën dhe mbi 100 të plagosur.

Për fikjen e zjarrit që ra në zonën e Hakasja u mobilizuan 5 Mijë ushtarë duke mundësuar fikjen dhe shpernguljen e popullësisë nga pjesa e dëmtuar. Mësohet se flakët dogjën 700 lopë dhe 3 Mijë dele. Ka filluar hetimi i plotë në lidhje me këtë ngjarje.
zjarri1zjarri2zjarri3

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zjarr-i-fuqishem-ne-rusi-23-te-vdekur/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala