Zijad Turkoviq: Kelmendi tentoi të më vriste

Autori:Avdyl Pajaziti

Zijad Turkoviqi nuk ndihej i qetë të martën teksa dëshmonte nga burgu përmes videolinkut kundër Naser Kelmendit, i cili po akuzohet për krim të organizuar, vrasje të rëndë, si dhe trafikim të substancave narkotike.

Dhjetë ditët e fundit ai ka thënë se është vazhdimisht nën presion dhe i izoluar nga thirrjet telefonike e vizitat me familjarët. Këto, siç ka thënë ai, i janë bërë pikërisht para dëshmisë kundër Kelmendit. Turkoviq është akuzuar për disa vepra penale, duke përfshirë edhe përfshirjen në një vrasje në Bosnjë-Hercegovinë dhe është i dënuar me 40 vjet burgim, shkruan sot “Koha Ditore”.

“Jam i keqtrajtuar. Gjithçka që po më ndodhë e di se burimin e ka te Fahrudin Radonçiqi. Kërkoj të më mundësoni që të dëshmoj ashtu siç duhet në gjykatën e Prishtinës”, ka thënë ai..

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zijad-turkoviq-kelmendi-tentoi-te-me-vriste/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala