Zhvarrosen eshtrat që dyshohet se u varrosën gabimisht

Autori:Gazeta Fjala

Në Krushë ka nisur zhvarrosja e disa eshtrave që janë varrosur në vitin 2009. Ato i takojnë të vrarëve gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Krejt kjo, pasi dyshohet që ato eshtra nuk i takojnë atyre njerëzve që mendohej.

Zhvarrosja po kryhet nga ekspert ë EULEX’it.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zhvarrosen-eshtrat-qe-dyshohet-se-u-varrosen-gabimisht/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala