Zhbogar: Dhuna nuk duhet t’i zëvendësojë argumentet

Autori:Gazeta Fjala

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së në Kosovë, Samuel Zhbogar ka thënë se opozita nuk duhet ta bllokojë Kuvendin, pasi që kjo nuk demokratike.

Zhbogar në një intervistë mbrëmë në RTK e ka cilësuar si sulm ndaj kryemnistrit gjuajtjen me vezë në seancën e kaluar.

Sipas tij, dhuna nuk duhet t’i zëvendësojë argumentet kur ato mungojnë.

Po ashtu, ai ka thënë se Kosova mund të mbajë zgjedhje çdo muaj, por kjo nuk është e nevojshme.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zhbogar-dhuna-nuk-duhet-ti-zevendesoje-argumentet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala