Zhbllokohet Rruga e Kombit

Autori:Avdyl Pajaziti

Ekipet e specializuara për mirëmbajtjen e rrugës, kanë larguar dheun që kishte rënë pa dy ditësh në “Rrugën e Kombit”.

Shembja e dheut ka ndodhur të mërkurën pak para mesnatës, kur një masiv i madh gurësh që ka rënë nga skarpatet me rreth 80-100 metra lartësi ka bllokuar një sipërfaqe prej rreth 50 metrash të rrugës në tri korsitë e saj.

Rruga e Kombit tashmë është pastruar në pjesën ku kishte ndodhur rrëshqitja e dheut se trafiku tashmë ka filluar të zhvillohet normalisht.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zhbllokohet-rruga-e-kombit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala