Zgjedhje të reja vetëm në 2018

Autori:Avdyl Pajaziti

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë mohuar mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të reja, të cilat po i kërkon opozita.

Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi dhe nënkryetari i LDK-së, Haki Rugova kanë thënë për ‘Epokën e re’ se zgjedhjet e reja do të mbahen në vitin 2018, kur edhe është afati i rregullt kushtetues dhe ligjor.

Sipas tyre, Kosovës tani nuk i konvenon shkuarja në zgjedhje të reja.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zgjedhje-te-reja-vetem-ne-2018/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala