Zgjedhje të parakohshme në UP

Autori:Avdyl Pajaziti

Qeveria e Kosovës dhe Ministria e Arsimit kanë marr vendim që Universitetin Publik të Prishtinës ta dërgojnë në zgjedhje të parakohshme.

Vendimi u morr sot gjatë mbledhjes së Qeverisë. Sipas këtij vendimi, UP do t’i nënshtrohet zgjedhjeve në 2-3 muajt e ardhshëm dhe i gjithë procesi pritet të përfundojë më së largu në mars të vitit të ardhshëm, raporton lajmi.net.

Ky vendim  Qeverisë vije pas votimit për shkarkimin e rektorit Ramadan Zejnullahut dhe vendimit të MASHT-it për ta kthyer atë në pozitën paraprake./lajmi.net

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zgjedhje-te-parakohshme-ne-up/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala