Zenun Pajaziti e Nenad Rashiq në Beograd

Autori:Zekirja Shabani

Zenun Pajaziti dhe Nenad Rashiq, janë dy deputetë të Kuvendit të Kosovës që do të jenë të pranishëm në seminarin “Rose – Roth” që po organizohet në Beograd.

Në seminarin “Rose – Roth” do të diskutohen pika të ndryshme me rëndësi për Ballkanin Perëndimor, duke përfshirë integrimin Euro-Altantik, bashkëpunimin rajonal, luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar

“Delegacioni i Kuvendit të Republikës së Kosovës i përbërë nga deputetët: Zenun Pajaziti dhe Nenad Rashiq , po marrin pjesë në Seminarin Rose-Roth, të 88-të, në Beograd, të organizuar nga Asambleja Parlamentare e NATO-së. Kuvendi i Republikës së Kosovës në aktivitet e AP të NATO-së ftohet në cilësinë e vëzhguesit, status ky i fituar që nga qershori i vitit 2014”, thuhet në komunikatën e Kuvendit të Kosovës.

Seminari me temë “Serbia, Ballkani Perëndimor, dhe Komuniteti Euro-Atlantik”, ka filluar sot me 31 mars dhe do të mbarojë më 2 pill 2015.

Pjesë e këtij seminari do të jetë si pikë e rendit të ditës edhe Dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zenun-pajaziti-e-nenad-rashiq-ne-beograd/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala