Zemaj mbështet Isa Mustafën dhe thotë se Vjosa nuk do të largohet

Autori:Avdyl Pajaziti

(E plotësuar) Armend Zemaj, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka ripërsëritur se është kundër koalicionit me Partinë Demokratike të Kosovës dhe Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.

Zemaj, në Klan Kosova, ka pohuar se e mbështet Isa Mustafën për kryetar të LDK-së, pasi që këtë e kërkuan përmes votës delegatët e partisë, transmeton Telegrafi.

“E mbështes Isa Mustafën për kryetar të LDK-së, por jam kundër koalicionit me PDK-në, edhe me AAK-në. Kjo për faktin se nuk janë zbardhur vrasjet e pas luftës të zyrtarëve të LDK-së”, ka thënë Zemaj.

Ai tha se nuk ishte vullneti im për ta votuar Isa Mustafën për lider të LDK-së, por delegatët e votuan dhe i dhanë besimin edhe për katër vite.

Zemaj ka bërë komente edhe rreth pozitës së deputetes Vjosa Osmani Brenda LDK-së. Ai ka thënë se nuk ka mundësi që ajo të largohet nga partia.

“Vjosa Osmani nuk do të përjashtohet asnjëherë, nuk është logjikë e LDK-së përjashtimi. Vjosa Osmani dhe Arben Gashi është dashur tw jenë në këshill të Përgjithshëm për hirë të votës elektorale që kanë”, ka konstatuar Zemaj.Telegrafi/

————————————————————————

Ishte i panevojshëm largimi i mediave nga Kuvendi i LDK-së

Zemaj ka konsideruar se partia e tij e ka kaluar provimin e demokracisë që moti.

“Lidhja Demokratike ka kohë që e ka kaluar testin demokratik. LDK-ja e ka humbur liderin e saj, Ibrahim Rugova dhe ka kaluar nëpër faza të ndryshme. Të dielën në zgjedhje ka pasur një proces shumë demokratik”, ka thënë Zemaj.

Ai e ka cilësuar të panevojshëm përjashtimin e mediave nga salla ku po mbaheshin zgjedhjet e LDK-së.

“Kuvendi zgjedhor nuk ka pasur nevojë që të mos i lejojë mediat në Kuvend, sepse çdokush ka mundur të flasë pa u penguar nga askush”, tha ai.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zemaj-mbeshtet-isa-mustafen-dhe-thote-se-vjosa-nuk-do-te-largohet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala