Zbulojeni në cilën moshë arrihet kulmi i bukurisë për femra dhe meshkuj

Autori:Avdyl Pajaziti

Studimi i kryer për moshën, ka nxjerrë në pah se ka ndryshuar mosha ideale ku arrihet kulmi i bukurisë dhe shenjat e para të plakjes për të dy gjinitë. Sipas tij theksohet se femrat janë më të bukura me 30 vjet, ndërsa meshkujt me 34.

Në këtë studim kanë marrë pjesë rreth 2000 njerëz, ku u vu re se femrat kulmin e bukurisë e arrijnë në moshën 30-vjeçare, shenjat e plakjes bëhen të dukshme me 41 vjet, ndalen së qeni seksi në moshën 53-vjeçare, ndërsa bëhen të vjetra me 55 vjet.

Meshkujt më së miri duken në moshën 34-vjeçare, ndërsa shenjat që plaken shfaqen në moshën 43- vjeçare. Në moshën 58-vjeçare nuk duken më bukur, ndërsa në moshën 59 tashmë janë të vjetër.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zbulojeni-ne-cilen-moshe-arrihet-kulmi-i-bukurise-per-femra-dhe-meshkuj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala