Zbulohet helmeta e tejdukshme për biçikleta [Video]

Autori:Avdyl Pajaziti

Besoj se e dini çfarë ta shpif kur nget një biçikletë? Pas pedalimit? Padyshim Helmetat.
Një grup i grave suedeze kanë zhvilluar një zgjidhje: helmetë të padukshme për biçikletë.

Lodhur nga leukoplastët e pakëndshme, mbrojtëset e plastikës në formë breshke në kokë. Çifti doli me një zgjidhje mjaft revolucionare që arrin të ju jap mbrojtje të plotë në kokë, e mrekullueshme, duke mos veshur asgjë në kokën tuaj.

Ju sapo të shihni se si funksionon gjithçka do të ketë kuptim, dhe është një zgjidhje shumë e mençur që u krijua prej teknologjive që janë mirë të themeluara dhe të njohura.

Kjo video tregon se si punon Helmeta Hövding.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zbulohet-helmeta-e-tejdukshme-per-bicikleta-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala