Zbulohet eksplozivi i sulmuesve në Paris

Autori:Avdyl Pajaziti

Lloji i eksplozivit të përdorur nga sulmuesit – të cilët i kishin të veshura xhaketat vetëvrasëse – ishte TATP (triacetone triperoxide), raporton prokurori i Parisit.

Nganjëherë i referuar si “Nëna e Satanit”, TATP është një tip eksplozivi i cili mund të bëhet me kimikate të gatshme në mënyrë të thjeshtë.

Është gjithashtu e vështirë për t’u zbuluar edhe me përdorimin e qenve policorë dhe mjete të tjera, transmeton Klan Kosova.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zbulohet-eksplozivi-i-sulmuesve-ne-paris/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala