“Zbritje” mashtruese edhe në Maxi

Autori:Zekirja Shabani

Qytetarët ankohen se në qendrën tregtare “Maxi Hipermarket” në Prishtinë, ata po mashtrohen nga reklamat për zbritje çmimi.

Në fletushkën e kësaj kompanie, ku njoftohen konsumatorët për zbritje shihet se një pulë e firmës Cekin, “pulë në pjatë”, që kushtonte 2.79 euro, pas zbritjes prej 21 për qind ajo kushton 3.55 euro.

Me këtë çmim qytetarët do të mund të blejnë nga data 22 qershor deri më 1 korrik. /Gazeta Fjala/

maxi

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zbritje-mashtruese-edhe-ne-maxi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala