Zafir Berisha: Shkruarja e AAK-së te presidentja nuk e prish koalicionin opozitar

Autori:Gazeta Fjala

Deputeti i Nisma për Kosovën, Zafir Berisha i kontaktuar nga Klan Kosova ka thënë se vendimi i AAK-së për të shkuar në takimin e thirrur nga Presidentja Jahjaga nuk e prish koalicionin opozitar.

“Ne si parti kemi dallime me njëra-tjetrën, prandaj nuk jemi një parti e vetme po jemi tri”.

“Është vendim i Aleancës për të shkruar dhe ashtu siç kam thënë edhe gjatë ditës, edhe unë e përkrahi shkuarjen në këtë takim”, ka thënë Berisha.

Ndërsa Berisha deklaratën e nënkryetarit të Vetëvendosje, Driton Çaushi ka thënë se nuk beson që është qëndrim i lësaj lëvizjeje, por i vetëm një zyrtari të saj, njofton Klan Kosova.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/zafir-berisha-shkruarja-e-aak-se-te-presidentja-nuk-e-prish-koalicionin-opozitar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala