Ymeri: Vetëm Mustafa e Serbia përmendin Radoniqin

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes Visar Ymeri ka thënë se akuzuat për Radoniqin, edhe pse të trajtuara në Hagë, nuk janë harruar nga akuzuesit, Begoradi dhe Isa Mustafa.

Ymeri ka thënë fshirja e postimit nga Mustafa, i cili në një kundërpërgjigje për Haradinjan ka përmendur rastin e Radoniqit, është tipik për të Fëmijërore.

Ymeri në Facebook, ka përmendur disa raste kur Mustafa është tërhequr nga trysnia në mesin e tyre edhe shkarkimin e ish- ministrit për Kthim dhe Komunitete, Aleksandër Jabllanoviq.

Kreu i VV-së, ka thënë se Mustafa duhet të tërhiqet nga marrëveshjet me Serbinë, po ashtu nga trysnia.

“Akuza për Radoniqin vjen prej Serbisë. Dhe tash edhe prej Isa Mustafës. Edhe pse e trajtuar ne Hagë, asnjëri prej këtyre nuk duket se ka hequr dorë”

“Por si ta kuptojmë tërheqjen e mëpastajme fëminore te Isës? Si e shkaktuar nga trysnia? Tipike për të. Sa herë që gjendet para trysnisë tërhiqet. U tërhoq nga vendimi i Kryesisë së LDK-së për referendum para dialogut. Kishte trysni për këtë. E tradhtoi nënshkrimin e tij në marrëveshjen e VLAN-it. E kërcënuan me dosje. E shkarkoi Jabllanoviqin, sepse u gjend para trysnisë së qytetarëve”.

“Tash duhet tërhiqet nga marrëveshjet me Serbinë. Prapë si rezultat i trysnisë nga qytetarët”, ka shkruar Ymeri.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ymeri-vetem-mustafa-e-serbia-permendin-radoniqin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala