Ymeri: Ne po e mbrojmë betimin që kemi bërë në Kuvend

Autori:Gazeta Fjala

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, është shprehur që opozita do të vazhdojë ta bllokojë punën e Kuvendit.

Ymeri është shprehur se ata nuk po bëjnë asgjë më shumë se atë për çfarë janë të thirrur si deputet.

“Ajo se çfarë po bëjmë është që po e jetësojmë betimin që kemi dhënë në Kuvend”.

“Ne kemi protestuar kundër qeverisë e kryeministrit, e do të vazhdojmë që ta pamundësojmë shkeljen e Kuvendit nga interesat ditore të koalicionit qeverisës”.

“Kryeminsitri tash e disa kohë po tregon që Kuvendin e përdor vetëm si një makinë votash”, tha ne një intervistë për RTK.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ymeri-ne-po-e-mbrojme-betimin-qe-kemi-bere-ne-kuvend/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala