Ymeri: Ju jeni referendumi dhe sovrani i Kosovës

Autori:Gazeta Fjala

Visar Ymeri, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se nuk ka shumicë parlamentare që mund të vendos cfarë të dojët për fatin e Kosovës.

Ai i është drejtuar qyetarëve të mbledhur në shesshin Zahir Pajaziti, duke i quajtur ata si sovranë të popullit.

“Ju sot këtu manifestoni republikën. Republika jonë do të jetë republikë lirie e jo sthypje.  Republika jonë do të jetë e integruar  e jo cunguar. Republika jonë do të jete republikë barazie e jo diskrimini. Republika jonë do të jetë për zhvillim e jo për varfëri,” ka thënë ai.

Ymeri ka thënë se “ky shtet po e perdor dhunen ndaj atyre qe jane pro republikes.”

Ai ka siguruar edhe një herë se marrëveshja e Asociacionit nuk do të pranohet./Gazeta Fjala

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ymeri-ju-jeni-referendumi-dhe-sovrani-i-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala