Xhevdet Qeriqi ftohet në Polici

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi para pak çastesh është dërguar në stacionin e Policisë në Prishtinë për t’u intervistuar rreth protestave të fundit, konkretisht për rastin e rrëzimit të rrethojave të Qeverisë së Republikës.

Sipas burimeve të “Zeri.info”, arsyeja e ftesës për intervistim ka qenë incidenti që ndodhi më 7 gusht gjatë protestës ku dhjetëra veteranë të UÇK-së i shprehën pakënaqësitë e tyre në lidhje me listat e veteranëve dhe mos punën e Komisionit Qendror për verifikimin e statusit.

“Qeriqi sot ka qenë i ftuar për intervistim në stacionin e Policisë në lagjen e Muhaxherve në Prishtinë”, ka thënë burimi. /Zëri/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/xhevdet-qeriqi-ftohet-ne-polici/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala