Windows 10, Microsoft tani do t’ju paguajë

Autori:Avdyl Pajaziti

Microsoft ka nisur një fushatë të re promocionit të quajtur Easy Trade Up. Fushata e re online është projektuar për të inkurajuar njerëzit të kthejnë kompjuterin e tyre të vjetër në sistemin operativ Windows 10.

Microsoft ka premtuar se do të japë 100 paund për çdo kompjuter të ri që instalon 10-tën. Kompania ofron gjithashtu 50 paund për çdo kompjuter që kushton mes 349- 348.99 paund dhe mjaft oferta të tjera Çdokush që ka blerë një kompjuter të ri Windows mes 6 tetorit deri më 27 tetor 2015 është i pranueshëm për përditësimin me Windows 10.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/windows-10-microsoft-tani-do-tju-paguaje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala