WifiMapper – wireless falas kudo në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Wirelessi më i mirë është ai që vije falas. Aplikacioni i krijuar nga OpenSignal, që quhet WifiMapper, dhe është në dispozicion vetëm për iOS,e cila të mundoson të gjesh 2 milion hotspot të WiFi falas kudo në botë.

Pasi e shkarkon aplikacionin e WifiMapper, lejoje që të përdorë lokacionin tënd, dhe pas një kohe të shkurtër të shfaqen pikat e gjelbra në hartën e telefonit, të cilat tregojnë WiFi-t falas në gjithë botën.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/wifimapper-wireless-falas-kudo-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala