Walker: Kosova po shkon në rrugë të gabuar

Autori:Avdyl Pajaziti

Ish- shefi i misionit monitorues të OSBE-së në Kosovë gjatë vitit 1998 dhe 1999 në Kosovë, William Walker, ka vizituar kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmetin.

Walker ka thënë se Kosova po shkon në rrugë të gabuar dhe problemi është te klasa  politike

“Kosova po shkon në rrugë të gabuar dhe kjo nuk është çfarë kanë pritur qytetarët e Kosovës kur e kanë festuar pavarësinë me 17 shkurt.”

“Problemi  është tek klasa politike edhe këtë e thotë edhe diaspora shqiptare që ky i ka .”

“Kosovës i duhet një gjeneratë e re politike, protesta ka në gjithë botën, ka dhe në Amerikë për çdo ditë,prandaj kur ka kauzë, protesta është e drejtë legjitime e qytetarëve,” ka thënë Walker.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/walker-kosova-po-shkon-ne-rruge-te-gabuar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala