VV po bëhet gati për protestë (FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Aktivist të Lëvizjes Vetëvendosje kanë postuar fotografi ku shihen duke i bërë përgatitjet e fundit për protestën e së shtunës.
Atapo shfrytëzojnë shkolla gjithandej vendit për t’u bërë gati për protestën e së shtunës.
Në foto shihet se aktivistët po i shfrytëzojnë ambientet sportive të një shkolle për të punuar parrullat e protestës.
Lëvizja VETËVENDOSJE dhe “Thirrjet e Nënave” të shtunën organizojnë protestën e madhe mbarëpopullore për shkarkimin e ministrit Jabllanoviq dhe në mbrojtje të pasurisë kombëtare, kompleksit “Trepça”. Protesta fillon nga Biblioteka Kombëtare në Prishtinë.
Merret vesh se ka mobilizim në të gjitha qendrat madje po organiziohet transporti dhe po behen njoftimet. Aktivistet e Levizjes jane shperndare nëpër qytete dhe po organizojne tubime per t’i njoftu qytetarët.
10943784_10205937098896793_1139358948430817793_n
10942439_10205937098416781_7097390095850679870_n
10933732_10205937099576810_1277321542558472645_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vv-po-bevet-gati-per-proteste-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala