VV i largon asambleistët e saj në Komunën e Deçanit (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Asambleistët e vetëm të Vetëvendosjes në Deçan, Bilall dhe Shpresa Hadergjonaj, më nuk janë përfaqësues të këtij subjekti në Kuvendin Komunal të Deçanit.

Ky largim i tyre vjen pas një vendimi të Lëvizjes Vetëvendosjes, në pajtim nga i pari i kësaj Lëvizjeje, Visar Ymeri, njofton Klan Kosova.

Sipas Vetëvendosjes, këta asambleistë janë larguar për shkak se subjekti politik nuk ishte i kënaqur me përfaqësimin e tyre.

Hadërgjonaj u shpreh që qëndrimet e tij në Kuvend ishin në pajtim me interesat e votuesve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vv-i-largon-asambleistet-e-saj-ne-komunen-e-decanit-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala