Vulni sjell platformën serbe në Kosovë

Autori:Avdyl Pajaziti

Ka më shumë se një muaj, prej se Qeveria e Serbisë ka paralajmëruar përpilimin e një platforme serbe, e cila në mënyrë specifike do të merret me Kosovën, themelimin e Bashkësisë së Komunave Serbe në veri dhe rolin e saj në Kosovë.

Që të bisedohet për këtë platformë dhe përmbajtjen e saj, me të cilën tashmë zyrtarët serbë kanë filluar të merren, Kosovën do ta vizitojë Aleksandër Vulin, i ashtuquajtur, ministër për Kosovë e Metohi, në Qeverinë serbe.

Gazeta “Zëri” mëson se krerët e komunave me shumicë serbe në Kosovë, të udhëhequra nga politikanë të Listës Serbe, kanë kërkuar nga zyrtarët e Beogradit, që të marrin edhe mendime prej tyre lidhur me këtë platformë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vulni-sjell-platformen-serbe-ne-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala