Vuçiq: Ballkani është fuçi baruti

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në hapjen e Këshillit të Ministrave të OSBE-së në Beograd ka thënë se Ballkani mbetet ende një fuçi baruti, e cila ka nevojë vetëm për një shkëndijë që të shpërthejë sërish.

Ai po ashtu ka shtuar se mungesa e stabilitetit në Kosovë e rrezikon dialogun e Brukselit, por që sipas tij Serbia do të vazhdojë ta mbajë atë, sepse kjo është mënyra e vetme që të sigurohet siguria e tyre dhe e shqiptarëve në Kosovë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vuciq-ballkani-eshte-fuci-baruti/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala