Vraniqi: Policia asnjëherë nuk është e popullit

Autori:Gazeta Fjala

Vraniqi ka thënë se ajo është instrument represiv i shtetit. Kurse ka shtuar se kur shteti është i kapur nga një pushtet kriminal, policia shndërrohet në instrument të rrezikshëm të atij pushteti, njofton Klan Kosova.

Ky është postimi i plotë i Vraniqit:

“Policia asnjëherë nuk është e popullit, ajo është instrument represiv i shtetit. E kur shteti është i kapur nga një pushtet kriminal, policia shndërrohet në instrument të rrezikshëm të atij pushtet

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje Erzen Vraniqi në profilin e tij në Facebook ka shkruar se policia asnjëherë nuk është e popullit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vraniqi-policia-asnjehere-nuk-eshte-e-popullit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala