Vozitësi e huq destinacionin për 1200 kilometra

Autori:Avdyl Pajaziti

Vozitësi i autobusit me pesëdhjetë belgë në rrugën e tyre drejt vendpushimit dimëror francez të skive “La Plagne”, e ka huq cakun duke u larguar nga destinacioni për rreth 1200 kilometra.

Dhe kjo, krejt “falë” udhëzimeve të pajisjeve për navigacion satelitor (GPS).

“Në Francë ekzistojnë tri ‘Plagne’ – kemi gabuar”, ka sqaruar shkurt vozitësi, transmeton Telegrafi.

“Kemi parë Mesdheun dhe Carcassone”, ka shkruar në Twitter njëri prej pasagjerëve.

Pasagjerët, megjithatë kanë arritur në Alpe, vetëm të dielën, rreth 24 orë me vonesë. /Telegrafi

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vozitesi-e-huq-destinacionin-per-1200-kilometra/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala