Votohet në parim projektligji për përgjimet

Autori:Avdyl Pajaziti

Deputetët e Kuvendit të Kosovës e kanë votuar në parim projektligjin për Përgjime dhe Telekomunikim.

60 deputetë kanë votuar për këtë Projektligj ndërsa 3 kanë abstenuar. Ky Ligj është në mesin e ligjeve që hyjnë tek kriteret për liberalizimin e vizave.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/votohet-ne-parim-projektligji-per-pergjimet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala