Votat e Mustafës e Gashit rrezikojnë buxhetin

Autori:Avdyl Pajaziti

Votimi i buxhetit të shtetit mund të shembet për shkak të dy votave.

Në votimin për të kanë marrë pjesë edhe Rrustem Mustafa e Latif Gashi, pasi atyre u është shqiptuar dënimi i formës së prerë, me të cilin e humbin mandatin e deputetit.

Ata nuk e kanë dorëzuar, e as Kuvendi nuk ka iniciuar marrjen e mandatit, pavarësisht se Kushtetuta saktëson humbjen e tij.

Ligji për të drejtat dhe përgjegjësitë e deputetit parasheh rastet kur një i zgjedhur i popullit humb mandatin.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/votat-e-mustafes-e-gashit-rrezikojne-buxhetin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala