Vonohet vendimi për Donikën, gazetarët nxirren nga objekti i Gjykatës

Autori:Gazeta Fjala

Gazetarët e interesuar që po presin në Pallatin e Drejtësisë që të bëhet publik vendimi për deputeten Donika Kadaj-Bujupi, e arrestuar mëngjesin e sotëm, janë larguar nga ky objekt me arsyetimin se në ora 16:00 ka përfunduar orari i punës në Gjykatën Themelore.

Brenda janë lejuar vetëm zyrtarë të AAK’së dhe mbrojtja e Kadaj-Bujupi, raporton Gazeta Express.

Vendimi për deputeten e Kuvendit të Kosovës e cila për tri seanca rresht gjuajti gaz lotsjellës gjatë kohës sa mbaheshin seancat parlamentare pritet të merret për pak minuta.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vonohet-vendimi-per-doniken-gazetaret-nxirren-nga-objekti-i-gjykates-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala