Vogëlushi me kokën më të madhe në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Uji në tru është një problem që mund të shfaqet një ose dy në njëmijë fëmijë lindin Një ndër këta fëmijë më këtë problemështë Cao Pengëei nga Kina i diagnostikuar me hydrocephalus, ku në dhomën e trurit të tij janë krijuar lëngje.

Ai është binjaku i mbijetuar, pasi vëllai i tij vdiq kur ishte foshnjë.

Mjekët nuk kanë arritur që përmes trajtimit të ngadalësojnë ënjtjen dhe tashmë është e nevojshme që vogëlushi ti nënshtrohet një operacioni për të tharë lëngjet nga truri i tij.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vogelushi-me-koken-me-te-madhe-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala