Vllasi: 28 Nëntori do të jetë me plot njerëz rrugëve, por jo për opozitën

Autori:Avdyl Pajaziti

Protestat e dhunshme të partive opozitare gjatë ditëve të fundit, u mbyllën sot, edhe pse mbrëmë u paralajmërua vazhdimi i tyre.

Sot në mesditë, tre liderët opozitarë njoftuan se nuk do të ketë protesta deri më 28 Nëntor, pikërisht në ditën e Pavarësisë së Shqipërisë.

E, për analistët, kjo ndërprerje e protestës është një akti i mençur, sepse opozita e ka parë se dy protestat e fundit dolën prej kontrollit.

Analisti Azem Vllasi ironizoi me 28 Nëntorin e caktuar nga opozita për protestën e radhës, duke thënë se rrugët do të jenë plot me njerëz, por jo me protestuesit.

Por, analisti tjetër Visar Berisha thotë se numri i protestuesve me 28 Nentor do të jetë më i madh se dy ditët e kaluara.

Sipas Berishës, eskalimi i situatës së djeshme e ka dëmtuar moralisht kauzën e opozitës. Ai sjell shembullin e Sekretarit të Përgjithshëm të Vetëvendosjes, Dardan Molliqajn, i cili e largoi me forcë nga vetura këshilltarin e ministrit Memli Krasniqi, Shasivar Haxhiajn.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vllasi-28-nentori-do-te-jete-me-plot-njerez-rrugeve-por-jo-per-opoziten/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala