Vjedhjet në Klinë nuk janë etnike

Autori:Avdyl Pajaziti

Në fshatrat Grapc dhe Binxhë të Klinës, të hënën,  persona të pa identifikuar kanë vjedhur një traktor dhe kanë shkatërruar një serë e cila ishte ndërtuar për kultivimin e prodhimeve të perimeve.

Pronarët e dëmtuar janë nga komuniteti serb dhe tregojnë se ka ndodhur rasti, dhe mohojnë që të jetë fjala për incident ndëretnik. Sipas tyre hajnat kanë hyrë në shtëpitë e tyre, duke u dhënë fillimisht ilaçe qenëve për t’i vënë në gjumë, transmeton KlanKosova.

Pas këtij incidenti ka reaguar edhe kryetari i Klinës, Sokol Bashota, duke dënuar aktin si dhe duke kërkuar nga organet e Policisë që të zbardhin rastin dhe të merren masa pavarësisht etnisë së tyre.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vjedhjet-ne-kline-nuk-jane-etnike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala