Vjedhja spektakulare: Shpojnë betonin 2.5m, vjedhin 60 milionë funta (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Fotografitë e mahnitshme që po shfaqen nëpër mediat e huaja të një vjedhjeje spektakulare në Londër nw njw institucion depozitash “Hatton Garden” ka zgjuar vëmendjen e njerëzve nëpër botë, raporton Daily Mail.

Fotografitë tregojnë se si vjedhësit e guximshëm hapën rrugën e tyre duke shpuar një bllok betoni prej afro 2.5 metrave për të depërtuar tek 72 kutitë përplot me ar me vlerë prej 60 milionë funtave, transmeton Indeksonline.

Aty mund të shihen kutitë depozituese të sigurisë mund të shihen në dysheme, dhe shumë mjete të tjera me të cilat vjedhësit hapën rrugën e tyre, të cilat i lanë pas.

Policia thonë se kjo bandë janë tepër profesionistë, dhe se më herët po të njëjtit dyshohen të kenë vjedhur në Berlin një bankë.

Hetuesit kanë bërë një sipas mendohet se do të kenë vepruar vjedhësit në aksionin e tyre që ka lënë pa fjalë cdo njeri. /Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vjedhja-spektakulare-shpojne-betonin-2-5m-vjedhin-60-milione-funta-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala