Vizatime 3D që duken sikur do të dalin nga letra (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Këto janë disa nga vizatimet, që duket sikur hidhen nga tabaku i letrës.

Kjo falë talentit të Stefan Pabs, i cili “mjegullon” linjat mes vizatimit dhe realitetit.

Artisti 35-vjeçar krijon vizatime të paimagjinueshme në sistemin tredimensional, që kanë një imazh shumë të besueshëm, transmeton Telegrafi.

Për dekada me radhë, ai e ka perfeksionuar edhe vizatimin e portreteve, duke u fokusuar në pamjet e artisteve të famshme.

Ai përdor teknikën “Trompe l’oeil”, që në shqip do të thotë mashtro syrin.

Paks, shfrytëzon ngjyra të ndryshme në punimet e tij, por vizaton vetëm me brushë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vizatime-3d-qe-duken-sikur-do-te-dalin-nga-letra-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala