Viva Fresh mashtron qytetarët (Dokument)

Autori:Zekirja Shabani

Konsumatorët po ankohen se supermarketet po mashtrojnë me cmime të produkteve. Nryshe nga çmimet e prezantuara në rafte, konsumatorët po paguajnë më shtrenjtë në arkë.

Kështu i ka ndodhur edhe një qytetari nga Prishtina në supermarketin Viva Fresh Store në Dardani.

Ai ka ka paguar 0.25 euro më shumë për “Suxhuk Peje” në arkë, derisa çmimi i reklamuar tek sektori i mishrave ishte më i lirë.

Siç e prezanton për Gazetën Fjala, me faturë, për 0.968 kilogram suxhuk ai ka paguar 4.11 euro derisa çmimi fillestar për këtë sasi të matur ishte vënë 3.86 euro./Gazeta Fjala/

viva fresh

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/viva-fresh-mashtron-qytetaret-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala