Viti 2016 në Sidnei, spektakël i paparë fishekzjarrësh (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Tashmë në Sidnei ka hyrë viti 2016, i cili është pritur si zakonisht me festime spektakolare.

Qielli i  Sidnei është ndezur nga drita e fishekzjarreve gjatë momenteve të para të vitit 2016.

Sidnei është bërë i famshëm  pikërisht për shfaqjen vjetore të fishekzjarreve shymëngjyrëshe në prag të Vitit të Ri.
Analizat financiare bëjnë me dije se vetëm 1 minutë e kësaj shfaqjeje qiellore kushton 22.000 paund, ose 40 përqind më shumë se katër vitet e shkuara.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/viti-2016-ne-sidnei-spektakel-fishekzjarresh-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala