Vila luksoze e drejtuesve të ISIS-it (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Shefat e Shtetit Islamik janë vendosur në një vilë luksoze në qytetin Palmyra në Siri, pak pasi ky qytet ra në duart e tyre.

Fotot e vilës janë publikuar nga vetë ISIS-i. Vila dikur i përkiste një miliarderi arab.

“Kjo ishte kështjella e tiranëve nga Katari në Palmyra”, thuhet në fotot e postuara nga ISIS.

Pronarët e vilës u larguan sapo ISIS u afrua. Thuhet se vila është në pronësi të sheikut Tamim bin Hamad bin Khalifa Al Thani, transmetonMapo.al.

Ky i fundit ka prona të pafundme në vende të ndryshme të botës, përfshi Fshatin Olimpik dhe qendrën Harrods dhe Shard-in e Londër

 

Isis-vila-2(1) Isis-vila-3 Isis-vila-4 Isis-vila-6 Isis-vila-7

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vila-luksoze-e-drejtuesve-te-isis-it-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala