Viktimat e Orlandos që shpresonin të martoheshin

Autori:Zekirja Shabani

Dy nga viktimat e sulmit në Orlando, po planinifikonin të martoheshin këto ditë, por tani janë varrosur sëbashku.

Mediat ndërkombëtare kanë raportuar se Juan 22 vjeçar, cili ksapo kishte përfunduar kolegjin do të martohej me Drew 32 vjeçar I cili po kryente praktikën për psikologji, transmeton Gazeta Fjala.

Motra e Juan, tregon se ata ishin në lidhje dashurie për një kohë të gjatë.

Të dy humbën jetën në sulmin e së hënës, kur sulmuesi Mateen, me origjinë afgane, hyri në klubin e natës “Pulse Club” në Orlando të Floridas dhe bëri një kasaphanë.

Ai qëlloi me breshëri, me një armë automatike, duke lënë të vdekur në vend 50 persona. 53 të tjerë u plagosën. Ai u ekzekutua më pas nga FBI./Gazeta Fjala/

viktima orlando

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/viktimat-e-orlandos-qe-shpresonin-te-martoheshin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala