Vikend i vranët mbi Kosovë

Autori:Avdyl Pajaziti

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në vikend pritet që mbi Kosovë të mbretërojnë temperatura të ulëta dhe mot kryesisht i vranët.
Temperaturat minimale do të lëvizin në mes 8-10 gradë Celsius, kurse ato maksimale në mes të 13-15 gradë.
Të dielën pritet që të ketë erëra të cilat do të fryjnë në drejtim të verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi 1-11m/s, ndërsa në disa lokalitete të pjesës veriperëndimore të Kosovës, shpejtësia e erës do të kalojë mbi 15m/s.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vikend-i-vranet-mbi-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala